Strona Tadeusza Jasonka - Radnego Miasta i Gminy Niepołomice

IV Sesja Rady Miejskiej - zawiadomienie

Szanowni Państwo,


W dniu dzisiejszym otrzymałem zawiadomienie o zwołaniu IV sesji Rady Miejskiej w Niepołomicach na dzień 30 grudnia 2014 roku o godzinie 16:00 ponownie w Zamku Królewskim.

Zacznijmy od pozytywów. Po pierwsze wiadomość jest już umieszczona na stronie http://www.niepolomice.eu. Po drugie jest to pierwsza sesja w tej kadencji zwołana w trybie zwyczajnym. Po trzecie przyjęte zostaną protokoły z I i II sesji naszej Rady tzn. mieszkańcy będą mogli zapoznać się z ich przebiegiem.

Z trochę mniej jasnej strony. BIP ponownie został zaniedbany nie pojawiła się informacja o sesji, nie ma nowych uchwał. Po za tym już po raz trzeci w tej kadencji (na 4 sesje!) będziemy zmieniać Uchwałę Budżetową oraz Wieloletnią Prognozę  Finansową.

Tak żeby rozjaśnić nastrój proszę zapoznać się z projektem uchwały odnośnie powołania doraźnej komisji do rozpatrzenia skargi. Urzędnik przygotowujący projekt - być może na fali przedświątecznej radości - dał Komisji tylko jeden dzień na zakończenie prac. Sesja odbędzie się 30 grudnia 2014 roku. W §1 pkt 2 zostawiono co prawda miejsce na ustalenie przez radnych terminu na zakończenie prac, ale wpisano rok 2014. Nie daje to radnym zbyt wielkiego wyboru po zakończeniu sesji w ramach 2014 roku mamy już tylko jeden dzień.

Ponownie zapraszam do skorzystania z prawa do uczestnictwa w sesji i do zapoznania się z projektami uchwał.


Korzystając z okazji życzę wszystkim Wesołych Świąt.

Tadeusz Jasonek

 

 

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour